Regionalny oddział w Lublinie

Ze strony PIBR: Nowe alerty IAASB dotyczące wpływu pandemii na badanie

31 maja 2020 r.

Rada Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych opublikowała alerty poświęcone kontynuacji działalności, późniejszym zdarzeniom oraz sprawozdawczości z badania.

Międzynarodowa Federacja Księgowych (IFAC) za pośrednictwem Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB) wspiera profesję poprzez publikację serii alertów związanych z pandemią.

O pierwszym, ogólnym, alercie, który zapoczątkował tę serię informowaliśmy w aktualności pt. „IAASB o badaniu sprawozdań finansowych w okresie pandemii”.

Jak dotąd IAASB opublikował trzy kolejne, szczegółowe, alerty poświęcone:

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegłych rewidentów, którzy preferują materiały w języku polskim, wkrótce opublikujemy tłumaczenie tych publikacji.

Dla osób posługujących się językiem angielskim podajemy link do źródłowych opracowań IFAC - Staff alerts.

Przy okazji informujemy, że na stronie internetowej PANA zostało udostępnione opracowanie prezentujące skrót ww. komunikatów IAASB, pt. „Nowe komunikaty IAASB dotyczące audytu w okresie pandemii COVID-19”.

Niezmiennie zachęcamy również do korzystania z naszych praktycznych samorządowych opracowań związanych z badaniem w okresie pandemii „Badanie sprawozdań finansowych w sytuacji pandemii” oraz „Wskazówki dotyczące badania kontynuacji działalności”.

Na stronie internetowej IFAC jest jeszcze jedna sekcja, na którą chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę. Poświęcona jest pandemii w szerszym kontekście - są tu publikacje dotyczące m.in. sprawozdawczości finansowej, ale także ww. alerty - COVID-19 Resources from IFAC's Network.

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR